Her Kadının Dolabında Olması Gereken Parçalar

Siyah bir elbise, beyaz tişört, zamansız denim pantolon ve mevsim geçişlerinin vazgeçilmezi ceketler… Hemen hepimizin dolabında günü kurtarabileceğimiz bu ve bunun gibi parçalar vardır. Modası kolay kolay geçmeyen bu parçaları evirir çevirir günlük, sade ya da şık kombinler yaparız. Alışveriş yaparken de çoğumuz bu durumu göz önüne alır, dolabımızda yer alacak parçaları bu stratejiye göre belirleriz. Mesela siyah bir kumaş pantolonla sayısız kombin yapabilir, beyaz tişörtü hemen her şeyle tamamlayabiliriz; yeter ki elimizin altında temel kurtarıcı parçalar olsun…

Kendine yakıştırdığı, tarzını yansıttığı kombinleri tercih eden stil sahibi kadınların dolabındaki yatırım parçalarına göz atalım. İşte her kadının dolabında olması gereken parçalar

Beyaz Gömlek

Beyaz gömlek gibi klasik bir parçayla sıradanlıktan uzak stil sahibi kombin yapmak hem çok kolay hem çok keyifli. Kaliteli bir beyaz gömleği yüksek bel kalem etekle ya da jean pantolonla eşleştirebilirsiniz. 

Siyah Pantolon

Siyahın zarafetini günlük ve özel gün kombinlerinize eklemek için siyah pantolon harika bir tercih olabilir.Her kadının dolabında buunması gereken kıyafetler arasındaki siyah bir cigarette pantolon kazakla bile kombinleyebilir.

Siyah Elbise

Zamansız parçalar arasında yerini alan siyah elbisenizi yine siyah bir sitilettoyla tamamlayabilir, baştan aşağı siyah kombininizi aksesuarlar tercihlerinizle renklendirebilirsiniz.

Jean Pantolon

Skinny, boot-cut, mom’s, high/mid/low rise… İçinde kendinizi rahat ve güzel hissettiğiniz jean pantolon gardırobunuza mutlaka eklemeniz gereken temel parçalardan. Kot pantolon rahat bir hafta sonu stili için olmazsa olmazlarımızdan şüphesiz; ama topuklu ayakkabı ve şık bir çanta ile eşleştirdiğinizde özel gün stilinize de rahatlıkla ekleyebilirsiniz. Tabii burada her tarza uyum sağlayan siyah jean pantolona da vurgu yapmakta fayda var…

Blazer Ceket

Giyer giymez şık bir görünüme kavuşmamızı sağlayan blazer ceketler ile şık, sade ve resmi bir görünüme kavuşmak mümkün. Mevsim geçişlerinde daha çok gündeme gelen bu parçada tercihinizi siyahtan yana da kullanabileceğiniz gibi toprak tonları ya da mevsimine göre daha canlı renklerden yana da kullanabilirsiniz. Ceket hakkınızı hemen her sezon değişik model ve tarzda trend olan deri ceket ve kot ceketten yana da kullanabilirsiniz elbette.

Son Olarak da Çantasız Olmaz 🙂

Şık stillerin en popüler tamamlayıcısı clutch çantalar da her kadının dolabında olması gereken parçalar arasında yeri alıyor. El çantası olarak da tanımlayabileceğimiz bu çantalar gece dışarı çıkarken ya da özel davetlerde sıkça tercih ediliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar