Felaket Yılı 2020

2020 yılı başladığından beri felaketler bitmiyor. Deprem, çığ, yangın, savaş ve koronavirus. Bu olaylar bize çeki düzen vermemizi işaret ediyor. Çünkü son zamanlarda kadınlara şiddet, çocuk istismarı, tecavüz gibi olaylar arttı. Dünya öyle bir hale geldi ki herkes çıkarı olmadan bir başkasına selam vermez oldu. Sevdiklerimizi unutur olduk. Para kazanma ve geçim derdi bizi kendi benliğimizden etti. Sonunda öyle bir felaket geldi ki başımıza koronavirus gibi felaket tüm dünyayı evine hapis etti.

Ailemizle uzun uzun vakit geçirmemizi sağladı. Korona bize ders veriyor aslında. Çünkü korona sayesinde sevdiklerimizi ailemizi daha çok düşünür olduk. Onlara bulaşmasın diye dışarı çıkmıyoruz. Korona bir yandan da sevdiklerimize ne kadar değer verdiğimizi ölçüyor.

Dünya dört duvar arasında hapis… Dünya yaptıklarının cezasını çekiyor. Suçsuz insanlara yapılan zulümlerin, Avusturalya da öldürülen develerin, masum çocukların cezasını çekiyoruz. Virus öyle adeletli davranıyor ki zengin fakir ayırt etmiyor. Bizim yaşanılanlardan ders çıkarmamız gerekiyor.

2020 felaketler yılı değil, ceza çekme yılı. Bize insanın değerini öğretiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar