Evde kaş nasıl alınır?

Yüzde bulunan tüm organları mimiklerimizi anlamdıran ve yüzümüze baktığımızda dikkat çeken kaşlarımızı şekli önemlidir. Karantina dönemin de güzellik salonları kapalı olduğundan kaşlarımıza kendimiz şekil vermek zorundayız. Ev de kaş nasıl alınır? Kaş alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Öncelikle evde kaş alacaksak en doğru zaman banyo sonrasıdır. Çünkü banyo sonrası gözeneklerimiz büyüdüğü ve kaş köklerimiz yumuşadığı için acı daha az olur.

Evde kaş almak için üç malzemeye ihtiyacımız vardır: Ayna, cımbız ve kaş tarağıdır. Kaş tarağımız yoksa rimel fırçası ya da diş fırçası kullanabiliriz. İple kaş alma, ağdayla kaş alma yöntemleri de var ama cımbızla kaş alma bunların içinde en güvenli yöntemdir. Diğer tekniklere göre biraz uzun sürse de karantina sürecinde bol bol vaktimiz var.

Aynanın karşısına geçtiğimiz de güçlü bir ışığın olması ve karşıdan görmesi önemlidir. Güçlü ve karşıdan gören ışık ince kaş tellerimizi görmemizi sağlar.

Peki kaşın nerelerini kısaltmalı sorusuna gelecek olursak,

Kaşlarının uzun baş kısımlarını ve orta bölümlerini kısaltmalısınız. Sondaki kaşların yana doğru taranabildiği için uzun olmaları seni rahatsız etmeyecektir.

Bu sene kalın kaş ve doğal kaşlar moda 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklamlar